Náš první Den dětí také díky Owlet

Owlet – dětská chůvička, která monitoruje srdeční činnost a okysličení. Tyto hodnoty jsou pro nás velmi důležité, jelikož náš syn po narození zůstal kvůli zdravotním obtížím v nemocnici déle a tam se poprvé stalo, že náhle přestal dýchat, důvod byl neznámý.

Měla jsem doma připravený obyčejný monitor dechu do postýlky, ale po této zkušenosti jsem začala jako správný zdravotník hledat na internetu tzv. dětský pulzní oxymetr. Náhodně při prohlížení sociálních sítí jsem objevila značku Owlet a ihned jsem začala hledat více informací. Obyčejný dětský oxymetr byl cenově náročný (více než 1000 €) a na rozdíl od Owlet Smart Sock se v domácích podmínkách použít nedá.

Po příchodu z porodnice jsme používali chytrou ponožku nepřetržitě, jak během spánku tak i v bdělém čase syna, což mu zachránilo život. Když už jsme si mysleli, že máme to nejhorší za sebou, tak ve věku 2 měsíců po poledním kojení při odříhnutí, kdy jsem mu neviděla do tváře, se náhle rozezněl alarm, který mě upozornil, že se něco děje. Ihned jsem složila syna dolů a viděla jsem, jak úplně zbledl, měl převrácené oči a nedýchal. Moje záchranářská část se aktivovala, snažila jsem se nepropadnout panice a začala jsem jednat. Jako první bylo oslovení, ale zároveň i s bolestivým podnětem (stlačení ušního lalůčku nebo zatlačení na hrudní kost). Jelikož to nezabíralo, tak jsem ho položila na zem a začala úvodními vdechy kterými se u dětí začíná KPR (5 úvodních vdechů před mačkáním hrudníku), nám naštěstí stačily pouze 2 a syn opět začal dýchat.

Od té doby se Owlet stal naší nedílnou součástí 24/7. Při cestě autem, na návštěvách, v kočárku, ale i při společném spaní, kde Owlet je jedinou možností, jak správně monitorovat dítě, aniž by falešně zachycovalo vás, jako jiné baby monitory. Proto jsme za Owlet vděční, že náš první svátek MDD můžeme slavit společně.♥️

Nikol Lenarčičová – záchranářka

Shopping Basket
Black Friday
Scroll to Top