Owlet opravdu pomáhá

Ponožka u Vincenta začala hlásit problém v podvečer (před tím ji měl nasazenou také a vše bylo v pořádku), když se ukládal ke spánku. Vypadal naprosto normálně, nijak se nevztekal, nebyl zadýchaný, prostě usínal. Když jsem zkontroloval první alarm v aplikaci, kde jsem viděl tep kolem 295/min, tak jsem to vyhodnotil jako chybu, jelikož mi přišel úplně normální po fyziologické stránce. Alarmy ale pokračovaly i po restartu zařízení, což nám už přišlo divné a tak jsme přiložli ucho na jeho hrudník a slyšeli jsme, že srdce mu bije příliš rychle.

Kontaktovali jsme nejdřív lékařku, naši sousedku, když si ho ale poslechla, tak ihned volala záchrannou službu. Při příjmu na dětskou JIP Fakultní nemocnice Olomouc primář oddělení diagnostikoval tachykardii konkrétně AVRT (následně potvrzeno kardiology) na podkladě záznamu EKG. Říkali nám, že u takto malých děti je to poměrně vzácné a že ještě neviděli, aby takhle malé dítě někdo přivezl v tak “dobrém” stavu, že většinou jsou ty miminka už promodralá.

Perličkou na závěr je snad už jen to, že již na JIP za námi byli kardiologové, kteří se nás ptali na ponožku a informace k ní s tím, že ponožky plánují nakoupit pro děti, které mají diagnostikované problémy se srdcem a evidují je na kardiologii. 

Jakub – IT Manažer

Shopping Basket
Black Friday
Scroll to Top